Zkouška ZOP s Gituškou

Kdy: 7.4. 2012 
Kde: KK Lety
Rozhodčí: Rudolf Baudyš

Kdo zná naší Gitušku, ví o ní, že je to „tatínkova holčička“ a že bez Martina nedá ani ránu. Co řekne Martin, to je pro ni svatý. Bohužel v posledních měsících nemají ti dva na sebe tolik času, kolik by bylo potřebné a tak jsem se rozhodla, že si Gitušku vezmu do péče. Začala jsem na podzim s tréninky v sutinách a od nového roku jsem se s Martinem domluvila i na tréninku poslušnosti. A tak jsem s Gituškou od nového roku byla asi šest krát na cvičáku, abychom se při poslušnosti sehrály a abych nějak zvládla Gituščino nadšení z toho, že vidí cvičák, překážky. Kdo jí zná, určitě ví, že je velmi snadné Gitu nadchnout téměř pro cokoli a že je pak těžké chtít po ní, aby se přes své nadšení soustředila.

Původní plán na začátku roku byl takový, že bych se pokusila s Gitou složit základní zkoušku v polovině května. Na dnešní zkoušky jsem měla jít jen jako pomocník, ale na poslední chvíli se uvolnilo místo a tak jsem přijala výzvu a přihlásila Gitu na ZOP.
Gituška nezklamala – pracovala nadšeně, s chutí, svižně zaujímala polohy a zvládla nervy udržet na uzdě po celou dobu zkoušení, čímž mě velmi mile potěšila. Na jedničku zvládla i skupinové cviky, kdy poslušnost odešla s pěkným očním kontaktem a celou dobu mě sledovala a nevšímala si ostatních psů.
Právem si splnění zkoušky zasloužila. Od pana rozhodčího dostala krásných 94 bodů ze 100 možných.
Za složenou zkoušku má slíbeno kilo hovězího. Zatím se dnes musela spokojit s kuřecími srdíčky. Hovězí bude až po svátcích 🙂

FOTKY od Alenky Vanžurové

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.