Dovolená v Peci

Kdy: 20. – 27.4. 2012

Snad po dvou letech si Martin konečně vzal v práci týden dovolené a tak jsme s pátečním ránem vyrazili na chalupu do Pece pod Sněžkou. Sbalení na všechny možné přízně i nepřízně počasí. V Praze už sice tou dobou bylo jaro, ale na horách člověk nikdy neví, co ho čeká. A to jsme opravdu po příjezdu nevěděli. Když jsme zjistili, že nejde proud, začali jsme hledat závadu v pojistkách. Ty však byly v pořádku. Elektrikáři neměli hlášenu závadu a tak jsme pátrali dál. Nakonec Martin našel nemilé překvapení v HDSce na domě. Neznámý kolemjdoucí nám připravil kanadský žertík a vyšrouboval pojistky.
To naštěstí bylo jediné nemilé překvapení, které nás ten týden čekalo a my si tak mohli užívat výlety po kopcích. Ve vyšších polohách stále ležel sníh. Bohužel již hodně mokrý a tak cesta do kopce byla náročnější než v zimě v sypkém sněhu. Výlet na Sněžku jsme proto odložili na příště, abychom si túru užili.
A protože život není jen o psech, ale mezi našimi přáteli začíná být i o dětech, snažili jsme se najít i pěkné kočárkové trasy. To aby s námi příště mohli vyrazit třeba Hynek, Jonáš nebo Jakub. Dupinka s Gituškou nás věrně následovaly na všech výletech a konečně se po dlouhé době pořádně vyběhaly. S velkým přehledem zvládly i pondělní výlet do Adršpašských skal, kde byly nuceny (a my také) neustále běhat po úzkých a strmých schodech nahoru a dolů. Absolvovaly s námi i plavbu lodí po jezeře.
V týdnu dorazilo jaro i do hor a tak jsme si užili letošní první (a druhé) opékání buřtů.
Dovolená na horách se pomalu a plynule přehoupla v dovolenou doma a tak pejskařské a výletní aktivity končí až dnes. Po více než 14-ti dnech. Stihli jsme ještě absolvovat závod dle ZZO, několikero venčení s Terezkou a Vendulkou, navštívit mezinárodní výstavu v Letňanech a zúčastnit se klubové výstavy v Řepči.
Holky jsou unavené a jsou rády, že mohou konečně v klidu spát, my jsme sice po fyzické stránce unavení, ale jinak odpočatí.

FOTKY od Martina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.