Závod ZZO

Kdy: 1.5.2012 
Kde: Kynologický klub Lety

Již tradičně náš cvičák 1. Května pořádal závod O putovní pohár, pořádaný dle národního zkušebního řádu. Soutěžilo se v kategoriích dle zkoušek ZZO, ZM, ZVV1 a ZVV2. Vítěz kategorie nejvyšší si již tradičně odvezl repliku putovního poháru. Originál si bude moci odvézt ten závodník, který se stejným psem 3 ročníky po sobě závod vyhraje. Slušně tak má našlápnuto Vláďa Kasl s Irem. I letos se jim zadařilo a tak již podruhé svou kategorii vyhráli.

Od brzkých ranních hodin bylo jasné, že nás čeká horký letní den a že výkony psů budou poznamenané vysokými teplotami. Jediné, co jsme pro ně mohli na place udělat, bylo to, že jsme místo pro dlouhodobé odložení umístili do stínu u řeky. Alespoň tam se na chvilku psi zchladili a odpočinuli si po výkonu.
Nejvíce obsazené byly kategorie ZZO a ZVV1. Celkem se závodu zúčastnilo 27 soutěžících a tak bylo o zábavu postaráno až do odpoledních hodin. Vidět byly velmi pěkné výkony nejen z řad zástupců německých ovčáků, ale i border kolií. Klobouk smekám před výkony československých vlčáků. Jistě není jednoduché takového psa přesvědčit ke spolupráci a výcviku.
Já s Gituškou závodila v kategorii ZZO. Po týdnu stráveném na horách a skoro 14-ti dnech bez výcviku jsem tušila, že dnešní výkon nebude 100 %. Bylo to jasné hned na nástupu. Při přezkoušení „Gituška předvedla Gitušku“ (hláška z mého oblíbeného seriálu Přátelé) a celou dobu vše nadšeně komentovala hlasitým štěkáním. Velmi radostný projev nás obou je, myslím, patrný i z fotek. Pan rozhodčí nám za štěkání u každého cviku nějaký ten bod strhl. Za povel volno a následné přivolání jsme bohužel dostaly 0 bodů, neboť nebylo možné od sebe Gitušku dostat na více než 2 metry. Tak nadšená a dychtivá do spolupráce byla 🙂
Z placu jsme sice odcházely s opravdu nízkým počtem bodů, ale s dobrým pocitem. Pro mě je pořád lepší radostný (i když neukázněný) projev psa než znuděný pes, kterého psovod táhne na vodítku.
Se získanými 38 body (se kterými bychom zkoušku nesložily) jsme obsadily předposlední 7. místo. Příště to snad bude o něco méně neukázněné a s o něco vyšším bodovým ohodnocením.

FOTKY od Alenky Vanžurové 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.