Rescue Patrol 2011

Kdy: 6. – 11.9.2011 
Kde: Česká Kamenice

Odměnou za výcvik a další velkou zkušeností pro mě byla účast na součinnostním cvičení záchranných složek Rescue Patrol. Letos se pořádal již 12. ročník a tak účast byla hojná a připravenost organizátorů byla na vysoké úrovni. Proto jsem vděčná všem, kteří mě ve výcviku vedou, že mi umožnili jet tentokrát s nimi.

S sebou jsem měla Dupinku i Máří a střídavě jsem si holky brala na zásahy. Cvičení začínalo v úterý v noci. Obvykle se prý jede hned první noc do terénu. Tentokrát jsme si však pod dohledem zdravotníků prošli základy první pomoci. První zásah nás čekal ve zbořené továrně ve středu odpoledne. Na zásah v továrně navazoval noční výstup na nejvyšší kopce v okolí, kde jsme nejprve hledali na zřícenině hradu a potom v lese.
V dalších dnech jsme si vyzkoušeli práci ve smíšené skupině. Kdy členové jednotek byli rozhozeni do 6 skupin. V každé skupině tak byli hasiči, zdravotníci, vojáci a minimálně 1 psovod. Pro mě tato strategie byla velmi zajímavá. Vzájemně jsme se všichni mohli přiučit práci jiných složek. V jedné z jeskyní mě čekala velmi horká chvilka. Po vypuštění se Dupinka vydala hledat. Záhy zmizela za rohem. Když jsem došla za zatáčku, Dupinku jsem neviděla. Modré světýlko jakoby se propadlo do země. Šla jsem jí tedy hledat. Po pár minutách hledání jsem zaslechla Davida s Terezkou, že už jí mají. Při hledání figuranta zapadla do asi metr hluboké díry. Naštěstí se jí nic nestalo. Mile pak překvapila tím, že i nadále s chutí hledala.
Nabitý program cvičení dále zahrnoval povodňovou evakuaci obyvatel z údolí rozvodněné řeky. Na celou akci byl přesně vymezený čas, kdy na závěr údolí prošli kynologové, aby dohledali ty, kteří v panice utekli do lesů. Vyzkoušeli jsme si i hledání v rojnici.
Poslední den jsme již věnovali tréninku – hledání v pískovcových jeskyních, kde by se dalo hledat hodiny a hodiny. Je to ohromný komplex chodeb a zákoutí. A nakonec jsme si vyzkoušeli slaňování z vysokozdvižné plošiny.
Program cvičení byl opravdu nabitý a tak se na závěr sluší poděkovat všem organizátorům, komisařům, figurantům a sponzorům za to, že nám umožnili si cvičení užít.

Krátký článek a pár fotek na Požárech

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.