Cvičení záchranných psů Rokycany

Kdy: 27.8.2011
Kde: Rokycany
Kdo všechno přijel:
psovodi ZBK Praha
psovodi ZBK Pardubického kraje
psovodi SDH Hejnice
já s Dupinkou za organizaci Záchranáři Česká Kamenice
Zorganizovat cvičení, které by se podobalo “ostrému” zásahu měl Jindra už dlouhou dobu v plánu. A tak si přizval na pomoc Lucku a Martina a během léta připravili scénář, zajistili plochu a sehnali figuranty.
Když mi Jindra volal, co má v plánu uspořádat a že si mám na tento termín určitě zarezervovat volno, byla jsem nadšená jeho nápadem. Pro nás obě to byla první taková akce a zkušenost – hledat na ploše velké 63 000 m2, komunikovat přes vysílačku a pracovat s GPS.
Organizátoři měli akci skvěle připravenou. Ve dvou terénech (každý o rozloze 630.000m2) hledalo 10 psovodů celkem 22 figurantů. Každý psovod měl ve svém terénu neurčitý počet osob. Limit pro hledání byly 4 hodiny. Postup prohledání terénu si zvolil každý sám. Terén o rozměrech 700 x 900 m byl místý zarostlý opravdu hodně neprostupným roštím a maliním. Prodírat se takovou džunglí bylo tak trochu na morál. Ale adrenalin z celé akce nás vybičoval k vrcholným výkonům 🙂
Prvně jsem tak měla možnost vyzkoušet si jestli bych opravdu (aniž bych tušila, kde je figurant schovaný) poznala na chování Dupinky, že cítí hledanou osobu. Sláva – poznala jsem. Velmi přesvědčivě mi naznačovala, že v roští někdo je. Nehodlala se hnout z místa a vymýšlela, jak se tou neprostupnou džunglí dostat k osobě. Mile taky potěšila svou samostatnou prací na poměrně velkou vzdálenost.
Velké poděkování za uspořádání akce patří všem organizátorům a spoluorganizátorům a hlavně všem figurantům. Nutno podotknout, že figuranti nebyli z řad pejskařů a i přesto byli ochotní se kvůli nám válet v roští, bahně a v chladném počasí čekat až je někdo najde. O to větší dík jim všem patří.

FOTOGALERIE u Martina v albu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.