Beskydy

Kdy: 20.-21.10. 2011 
Kde: Horní Lomná
Účastníci zájezdu:
Peťásek
Šiva, bez Gastona
a my dva bez holčiček 

Dalším podzimním výletem byla expedice do pohoří Ydykseb (jak se říká v oblíbené dětské komedii). Peťásek od nás dostal k narozeninám poukázku na ubytování v penzionu Bavaria pro 2 osoby. Jak se však ukázalo, byl to tak trochu Danajský dar. Cesta hromadnou dopravou trvá snad 15 hodin a musí se přestupovat asi 7 krát. Proto jsme se rozhodli, že si zaplatíme ubytování a vyrazíme společně autem. Neb autem tam člověk jede 4 hodiny.

Vyrazili jsme již v pátek ráno, abychom lehce po poledni dorazili do vesničky, kde lišky a vlci dávají dobrou noc. Ještě v pátek jsme chtěli vyrazit na výlet. Poslechli jsme dobrou radu servírky a vyrazili jsme na hřebenovou procházku, která má asi 7 km a do tmy se určitě prý stihneme vrátit. Nu což, není se přece čeho bát a tak i s migrénou (moje věrná kamarádka) vyrážím s ostatními na výlet. Naše závodní dvojice Petr-Petra nasadila hodně rychlé tempo a tak na kopci skoro nemluvím (Madla má pro mě jistě pochopení) a jen s vražedným výrazem následuji ostatní. Jak se mi ulevilo, když jsme konečně šli z kopce dolů. Radostí z toho, že hlava už skoro nebolí a dech se vrací přestávám sledovat turistické značky. Nesledují je zřejmě ani ostatní. A tak s příchodem tmy zastavujeme a tážeme se jeden druhého, nevíte, kde je odbočka na žlutou? Zásadní chyba, na rozcestí nedávat pozor. A tak nás čekala cesta tmavým lesem, kde za každým stromem může číhat divoká šelma. Naštěstí měl Petr v batohu čelovku a my si tak na cestu nemuseli svítit mobily. Z plánovaných 7 kilometrů bylo nakonec 20.
Se sobotním ránem jsme již byli připravenější. Výlet měl být opět na hřeben a opět po žluté. Tentokrát jsme si dávali opravdu pozor, abychom žlutou neztratili. Sobotní výlet měl mít 20 kilometrů a tak si nedokážu představit, že by se nám protáhl třeba na 40 km.
Beskydy jsou opravdu územím nikoho a tak prakticky není možné potkat nějaké další výletníky nebo si dokonce dát na výletě oběd v restauraci. Dokonce ani není možné si večer zajít na pivo neb všechny místní hospody zavírají nejpozději v 9 p.m. A to je trochu brzo. Večerní posezení proto musíte zvládnout v uvedeném čase a pak dát liškám dobrou noc a jít spát. Trochu zvláštní kraj 🙂

Pár fotek z výletu 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.