Sraz KK 2011

Kdy: 29.-30.10. 
Kde: Horka nad Moravou 
Kdo s námi jel:
Ilča + Tesinka a Čili
Moni + Mája
Reny + Pepina
Martin, já + Gituška, Máří, Dupinka
Bára, Dominik + Rufík, Grippen, Bárny (v autě s námi nejeli, ale do party je rozhodně počítáme)
Letos se konal již 7. ročník oblíbeného srazu všech majitelů a milovníků dlouhých nosů a krátkých chlupů.
Přestože byl sraz v mnohých věcech stejný jako ten předchozí, byl pro nás v jedné zásadní věci jiný. Letos jsme s sebou měli naší Marjánku. Máří s námi trávila celý podzim a tak s námi jela i na sraz, zatímco Koutníci doma s láskou pečovali o čerstvě narozeného Hynečka a připravovali nový byt k nastěhování.
Opět jsme se sešli na konci října v Horce nad Moravou. Stejné místo, stejný personál v Lovecké chatě. Nikdo si neumí představit, co dalo Erice práce, aby domluvila s majitelkou podmínky pro nás alespoň částečně vyhovující. Vzpomínám si, že na prvním srazu v Horce obsluha zavřela bar o půlnoci a nezajímalo jí, že sál je plný lidí, kteří se chtějí bavit a utratit peníze. Letos už byla domluva s personálem jednodušší a za to (kromě všeho ostatního) patří Erice i majitelce velký dík.
Tradičně se na srazu soutěžilo o nejrychlejší přivolání. Naše Marjánka ukázala, že ve svých sedmi letech rozhodně nepatří do důchodu a že jí pobyt v lázních Jinočan prospívá. Zaběhla ve své kategorii nejrychlejší čas a zaslouženě získala 1. místo. Naše Gituška rozhodně ostudu neudělala a byla druhá v závěsu za Máří. Máří své nadšení pro rychlost a běh prostě předala svým potomkům.
Souběžně s přivoláním v hale probíhal trénink agility, kterého jsme se však letos neúčastinili. Raději jsme si užívali sluníčka venku na louce.
Po tradičním focení a obědě přišla řada na ukázky. Dášenka s Elfíkem nám ukázala pár prvků z dogfrisbee. Elfík je sportovec tělem i duší a tak nadšeně aportoval disky (i ty špatně hozené, jak Dája neustále kritizovala své umění). Anička s Domínem nám předvedla to, co jim jde nejlíp – obrany. Domínek udělal obrovský posun vpřed a zaslouženě pak o týden později složil zkoušku ZVV 1.

Odpolední program jsme zakončili kurzem vystavování a pak už byl čas vyhrazen pro volnou zábavu.

Neděli jsme odstartovali oblíbenou tuneliádou – v této soutěži zvítězila v kategorii dospělých fen naše Gituška. Někdy mám pocit, že má v hlavě jen jedinou myšlenku TUNEL-TUNEL-TUNEL 🙂 Jak vidí tunely, je k neudržení a běží snad ještě rychleji, než když na procházce Martin (Gituščin bůh) zavolá „Gita ke mně!“ 🙂

Po nedělním obědě jsme se vydali na cestu domů. Někteří z nás to měli opravdu daleko.

Fotky od Reny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.