Kdo s námi letos byl:

Reny + Pepina (Antiperle Lerbynn)
Madla a Babočka + Máří a Rigo(Alertness Dexterity)
Bára + Grippen (Boomerang Valkar) a Bárny (Barnabáš Černá Luna)
Dominik + Rufus (Adrenalin Lerbynn)
Dášenka + Elfík (En Ten Týky Nirreterrit)
Já + Dupinka
Martin + Gituška

V polovině srpna jsme již tradičně vyrazily na dámskou dovolenou maskovanou za psí výcvikový tábor. Letošní Svojanov byl něčím hodně podobný předchozím ročníkům. Opět bylo na výběr z mnoha kynologických odvětví. Mohli jsme si vyzkoušet cokoli od poslušnosti, obran, agility až po dog frisbee nebo coursing.
A v mnoha ohledech to byl letos tábor velmi bohatý na nové zážitky trvalé hodnoty, na které se jen tak nezapomíná. Seminář s panem Ladislavem Machem, kdy nám kladl na srdce, že bychom si měli všichni více hrát se svými psy a nebýt tak chladní měl velký úspěch a tak pan Mach zůstal ještě celý následující den, abychom se mohli více přiučit z jeho dobrých rad. Několik odvážlivců se osmělilo a ukázalo panu Machovi svou poslušnost. Takovou příležitost bylo jistě potřeba využít. Jsem ráda, že jsem sebrala odvahu a tuto možnost využila. Byl to velký zážitek – tréma byla větší než na zkouškách. Pochvala však byla mnohem větší odměnou než složená zkouška a cenných rad si velmi vážím.
Novinkou pro mě bylo mít Máří na výcvik, kdy jsme hlavně trénovaly obrany a pro odreagování běhali agility. A nově jsme s sebou do party vzaly kraťandího juniora Riga. Rigo jel na dětský tábor, aby se otrkal a vyzkoušel si nové prostředí a nové lidi. Na čtyřměsíční štěně, které je v cizím prostředí bez páníčků zvládal situace s námořnickou rozvahou a nadhledem. Největším parťákem pro blbiny mu byla samozřejmě Pepina. Ti dva utvořili „Duo Magor“ a celé dlouhé hodiny strávily štěkáním, běháním, okusováním všeho možného a provokováním ostatních. Myslím, že tihle dva se spolu rozhodně nenudili a příště se spolu zase s radostí shledají.
Letos jsme také tábor pojali trochu „rodinně“. Prvně s námi jeli Rufíkovci a já měla možnost vidět agilitní pokroky našeho pánského dua. Nutno podotknout, že Dominik s Rufíkem udělali za ten týden velký krok vpřed, prý i díky trenérce. Dášence Elfíkový 🙂 Dášenka vedla opět skupinku agiliťáckých pokročilých a díky zkušenostem s Elfíkem nám mohla dávat rady šité přímo na tělo kraťandám 🙂
Prvně s námi taky jela na delší pobyt a výcvik Pepina, řečená „Pína“. Pepča pod taktovkou Ivči zkoušela prvně v životě agilitit. Její nadšení bylo velké a tak i naše Reny celý týden vstávala těsně po sedmé hodině, aby se po snídani mohla s Pínou vydat na trénink. NEUVĚŘITELNÉ 🙂
Pro mě velkým zážitkem bylo setkání s Larrou, kterou jsem viděla prvně od doby, kdy odešla k Evičce. Larrča pilně trénovala celý rok a tak nám mohla po procházce předvést ukázkovou poslušnost. Myslím, že budou mít holky co předvést až budou na jaře maturovat.
Skoro již tradičně za námi na víkend přijel Martin s naší Gituškou. Gitka se zúčastnila soutěží, které se ke konci tábora pořádaly. V coursingu (kategorie začátečníci) skončila na 3. místě. V agility v kategorii pokročilých obsadila 4. místo a předvedla svůj tryskový běh.
Co mě ale na táboře nejvíc bavilo? Ty krásný letní dny a večery, kdy je možné být dlouho do noci venku a užívat si zábavy s přáteli.

Za letošní zážitky patří velký dík Reny, Madle, Báře, Dominikovi, Martinovi a Lubikovi.
Přátelé, těším se, až se společně budeme při vzpomínce na letošní tábor smát.


FOTOGALERIE u Reny v albu
FOTOGALERIE u Rufíků v albu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.