Výcvik v Červené Řečici

Kdy: 13. – 15.11.2009
Kdo: 
Máří + Magdaléna
Airra, Ennie + Evička
Maggie, Sára + Lucka
Atrey + Jindra
Rony + Maruška
Chipper + Tomáš
Dupi + já

Listopadový výcvik v Červené Řečici měla na povel Maruška. Zajistila nám spaní v jejich ubytovně, kde se o nás velmi vzorně starala maminka Pípalová, která nás chtěla za víkend vykrmit a tak nám neustále podstrojovala. Evča už spřádala plány, jak přesvědčit Marušky maminku aby s námi jela v létě na tábor a vařila nám 🙂

Pátek
Výcvik byl do detailů připraven a promyšlen a tak jsme mohli hned v pátek večer jít trénovat do blízkého statku. Schovaní na seně jsme čekali na záchranu. Zajímavý bylo, jak Dupi s Máří opět pracovaly velmi podobně. My dvě, já a Madlen, jsme se tím bavily. Evča už méně, když se na ní vrhaly gólie z vrcholu hromady a zasypávaly jí senem. V dalším kole jsme potrápili zkušenější čtyřnožce schovkou v podavači sena. Podavač fungoval jako komín a tak se pach šířil úplně jinak, než jsme původně očekávali. Nakonec našli všichni, ale byla to pořádný pekáč buchet, jak říká Madlen.

Sobota
Sobotní den byl ve znamení spánku neb jsme museli dospat co jsme v týdnu zameškali. Odpoledne jsme se přemístili na statek v Želivu, kde psovodi z Vysočiny připravili Závod o Žlutou stuhu. Závod byl rozdělen na 2 kategorie – pokročilí a začátečníci. Naší začátečnickou kategoriivyhrála Máří (Corpus Delicti Nirreterrit), Dupča byla třetí. Se zaváháním u prvního úkrytu (kadibudka obrostlá kopřivami, proto má Dupča novou přezdívku – Kopřiva), které ale vyrovnala dalším pěkným hledáním. Druhý figurant byl schovaný v plechové rouře a poslední v komínové šachtě.
Sobotní podvečer patřil vyhledávání v lese. Dupi s Máří opět předvedly velmi podobný styl. Je potěšující vidět, jak jim už nedělá problém vyběhnou i na 50 m. To bylo o prázdninách ještě nemyslitelné. Díky Evče se holky opravdu hodně zlepšují.
Sobotní večer byl jasný. Jindra dovezl Activity a tak jsme hráli a u toho popíjeli. Hlavně tedy náš pokoj (Boháčová, Vošmiková, Matějková) a s přibývajícím alkoholem bylo lehčí zahrát pantomimu, ale těžší kreslit. Madlen – tygr je výrazný hlavně svými pruhy – tak se nemůžeš divit, že jsme si mysleli, že kreslíš opici 🙂

Neděle
V neděli jsme se opět vydali na statek. Tentokrát si pro nás Evča připravila novinku. V prostoru rozvěsila několik napachovaných bund a nechala kraťandy ať se s novinkou poperou po svém. První kolo – naprosto identická reakce. Dupi i Máří první bundu vyštěkaly, dalších si už nevšímaly. V druhém kole Máří chtěla Evčinu bundu snad úplně roztrhat – Eva tam přeci někde musí být, alespoň schovaná v rukávu.

Nedělní odpoledne jsme věnovali tréninku překážek. Máří parádně zvládla vysoký žebřík (trénink s nekompromisní Kristý se vyplatil) a ukázala nám tak, jak by měla Dupi s Airrinkou chodit. Pořád jsme na to totiž s Evčou nepřišly. Dupi zase výborně zvládla vysílačky, čímž mě opravdu potěšila – bez zaváhání běžela na všechny. Překážky jí prostě baví.

Ještě zbývá poděkovat Madlen za řízení. Je s podivem, jak se Madlen kvůli psům otrkala jezdit velké vzdálenosti. A hlavně – řídit přes Prahu jí už nedělá problém 🙂

Postřehy z víkendu:

  • v Červené Řečici nás vždy mile přivítají a mají pro nás připravený plán
  • Lucka s Maggie jsou skvělý tým
  • Evča je schopná k jednomu kafi vypít celou šlehačku
  • když má Evča možnost, sní i celý koláč jen tak, k jednomu kafi
  • Enuška musí každý ráno olízat góliím hlavu
  • Jindra je v obleku za fešáka
  • activity – hra, která strhne každého
  • tygr má opravdu pruhy
  • a hlavně – Dupče se neskutečně stýská po Máříkovi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.