Slapy 18.6.2012

Kdo: 
Floríci + Ailee
Matějíčci + Dupi, Gita, Jeníček

Poslední jarní dny (kalendářně jarní, ale teplotní již letní) jsme se rozhodly s Wendy strávit u nás na chalupě na Slapech. Na Slapy jezdím hrozně ráda – zahrada s borovicemi, spousta ovoce, sluníčko a teplo, to je pro mě prostě léto. V pondělí jsme raději vyrazili brzy ráno, abychom nejeli v největším vedru a Jonáše a pejsky zbytečně netrápili v rozpáleném autě. Po příjezdu jsme s Vendulkou rozhodly, že se budeme i s Jonášem a psí smečkou válet na dece pod stromy, abychom s nimi přečkali největší vedro. Jonáš se po obědě prospal v chládku v našem domku, my zvládly něco málo z domácích prací a v pozdním odpoledni jsme se všichni vydali k vodě. Vltava je touto dobou krásně osvěžující, na pláži skoro nikdo nebývá a tak není problém vykoupat i početnou psí smečku. Opět se potvrdilo, že blázni do koupání jsou jen Jeníček a Ailee. Dupinka jako správný parťák plave v mém doprovodu. A Gituška raději všechno komentuje z bezpečné hloubky, kde jí nehrozí utonutí nebo nutnost plavání. To že jsem do vody vlezla já, není žádný div, ale to, že se koupala Wendy (ve vodě, ve které nevidí na dno) je velký zázrak 🙂 Vykoupaly jsme i Jonáše, ale projevoval z toho stejné nadšení jako Gituška 🙂
Večer za námi dorazili i Martin s Floríkem. A protože je Jonáš vzorné miminko, mohli jsme nerušeně celý večer sedět u ohně.
Úterní dopoledne bylo ve znamení dlouhého spánku a následného povídání si, neboť pršelo až do oběda. Po dešti jsme se opět vypravili k vodě. Trochu unavit a osvěžit „nosánky“ před obědem a před večerní cestou domů.

Spoustu „mokrých“ fotek od Wendy najdete v albu tady

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.