Kaznějov a Jinočany

Kdy: 23. – 24. 6. 2012 
Kde: Kaznějov a Jinočany

Skoro to již vypadalo, že se doma jen válíme a nic neděláme. Naštěstí to není pravda a abych to dokázala, vyrazila jsem v sobotu s psíma holkama do Kaznějova. Areál místní fabriky se bude postupně celý bourat a tak je pořád kde cvičit a hlavně, stále tu vznikají nová místa pro cvičení. V sobotu si někteří vyzkoušeli úkryty, které byly použity při mezinárodním setkání kynologických týmů USAR. Nutno uznat, že to vůbec nebylo jednoduché a že psi museli prokázat opravdu špičkovou práci. Já se pro tentokrát věnovala hlavně Gitušce, ve výcviku jsem zkusila udělat další krůček vpřed a figuranty poschovávala do terénu, aniž by je Gitka viděla odcházet. Začíná jí hezky docházet, že ne vždy figuranta uvidí, kterým směrem jde a že je nutné taky trochu více vlastní vynalézavosti a práce s pachem. Krůček kupředu, zdá se, se povedl a teď je nutné získané poznatky prohlubovat.

Fotky od Ondry jsou tady

Nedělní cvičení bylo věnované plochám a prohledávání velmi těžko přístupného lesa. Terény jsme si nezvolili nikterak velké, přesto hledání v nich nebylo úplně snadné. Cílem nedělního cvičení bylo zdokonalení práce s GPS, neboť GPSky se v praxi stále častěji využívají. V neděli jsem se proto věnovala spíše Dupince. Když jsme nastupovaly do terénu, bylo krátce před polednem, sluníčko pálilo a v lese lehce pofukovalo. Dupča po dlouhé době pracovala v lese a myslím, že pracovala pěkně – samostatně si nabíhala proti větru a figuranty dokázala navětřit na poměrně velkou vzdálenost několika desítek metrů.
Za obětavé zodpovídání našich dotazů a školení práce s GPS patří velký díky Jindrovi.

Fotky jsou v albu na rajčeti 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>