LVT Svojanov 2010

Kdy: 8.8. – 15.8.2010
Kde: Svojanov u Moravské Třebové
Kdo:
Magdaléna + Máří
Reny – tentokrát až od středy a bez Terry a Pepiny
Martin + Gita
Dája + Elfík
Evča + Zaira
Wendy, Floris + Ailee
Libor, Ája + Gery a smraďoch Kofi
Ullverovi + Fajny, Brixa a Red
já + Dupi
a spousta dalších
Letošní tábor byl v něčem stejný jako tábory předešlé a v něčem byl jiný.Jiný byl letošní tábor v mnohých ohledech. Pořadatelka Stáňa Jansová se o nás stále perfektně starala, ale tentokrát má větší můj obdiv – měla měsíc před porodem. Do naší party přibyla malá Julie Ullver. Julie je neuvěřitelná – tak hodný a bezproblémový dítě jsem ještě snad neviděla. Kolikrát by člověk o ní ani nevěděl. Z pohodlí svého kočáru s úsměvem sledovala dění v táboře, a když už jí to nebavilo tak usnula.

Tábor měl taky několik „poprvé“ – poprvé byla Reny bez Terry (zmatky před odjezdem bohužel neumožnily vzít Terrušáka s sebou) a prvně se Reny asi domů těšila víc než jindy (doma na ní totiž čekala Pepina, naše Antiperle).
Poprvé taky zkoušel Elfík zachraňovat topící se osobu (opět jsem se s radostí pro někoho topila) a šlo mu to znamenitě. Elfík je první kraťanda, u které jsem viděla tak obrovské nadšení z vody a plavání.
Poprvé naší partičku dospělých kraťand doplnilo duo štěňat – přijela za námi Gita a Ailee(Granule a Gumička Nirreterrit). Prvně taky Martin a Gita běhali agi a musím uznat, že jim to šlo výborně. Gita je blázen do tunelů, zónové překážky zvládá s klidem a kam jde Martin tam ho bude ona následovat. A je jedno, jestli se pod ní zhoupne houpačka nebo bude muset přeběhnout kladinu.
Wendy s Ailee si prvně vyzkoušely probíhání tunelu a šlo jim to skvěle. Je vidět, že Máří dala holkám nadšení z překážek vrchovatou lopatou 🙂
A naše poprvé bylo to, že Dupi si vyzkoušela flyball a prvně běhala agi pod vedením někoho jiného. Střídavě si jí půjčovali Evča, Dája, Madla a Martin. Pro mě bylo velmi poučné vidět z „režisérského“ křesla, jak reaguje na jiné vedení.
Obě holky si taky prvně vypracovaly stopu – svůj první čtverec si vyčuchaly s nadšením.

Tábor ale nebyl jen o agility. Figuranti Václav a Libor se nám maximálně věnovali při obranách. Máří při tréninku předvedla skvělý výkon. Zákusy perfektní a nadšení maximální. Naše Má už je po porodu a štěňatech zpátky 🙂
Taky jsme měli možnost, jako obvykle, vyzkoušet si flyball, dog – frisbee a coursing.

Čemu jsme se ale hlavně věnovali byly stopy – Dupi s Máří nám ukázaly, že nezapomněly, co se po nich chce a že ani dlouhá pauza jim nevzala chuť do stopování. Taky jsme našláply stopu pro Elfíka a Zairu. Oba předvedli, že se nemají za co stydět a s velkou přesností stopy vypracovali. Takže Dájo – pravidelně tě teď budeme kontrolovat, jestli jsi byla s Elfíkem na stopě 🙂  Prvně s námi stopovaly i juniorky Gi a Ai 🙂

A samozřejmě jsme nemohly s Madlen vynechat záchranářský výcvik. Alespoň jednou jsme zkusily s Máří a Dupčou noční plochy a kdybych nebyla kopyto a nezvrtla si kotník tak bychom šly ještě určitě i v dalších dnech. Holky předvedly nadšení do práce, hlasitě štěkaly a s velkou vervou se prodíraly tmavým křovím. Takže už se opravdu těším až zase někam vyrazíme na celý víkend.

A co nemohlo na táboře rozhodně chybět? Večerní posezení u sklenky dobrého pití, hraní Aktivit a odpolední spánek 🙂

Naší obvyklou kraťandí partičku letos doplnili další nosálové. Dupči krásná sestra Dost Dobrá Nirreterrit “Movie”. Za štěňata to byli zlatý Basko a Petra, tricolorní Daisy a Denisa a tricolorní Brontés a Eliška. Za dospělé ještě lištička Foxy se Zdenkou.
Málem bych zapomněla zmínit, že Máří s Dupčou si po dlouhé době užívaly jedna druhou. Obě po štěňatech, obě v dobré náledě, obě připravené do práce a obě spokojené, že už zas mají jedna druhou a nikdo se mezi ně nemotá. A o to nám letos šlo – umožnit tohle našim psím matkám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.