Coursingový víkend Rakolusky

Před časem nás Ilča kontaktovala se skvělým nápadem – uspořádat coursingový víkend. Přihlásili jsme se a netrpělivě vyčkávali 26. březen.  Sice jsem měl původně vyrazit až v neděli ráno, ale vzhledem k naplánované velmi brzké „přejímce strojů“ a změně ze zimního času na letní jsem pro jistotu vyrazil už v sobotu odpoledne. A udělal jsem dobře.
Na místo jsme ve skromném složení já + Gituška dorazili mezi prvními. V penzionu Rybárna nás očekávala Monča s Májou a Čilinkou a pár místních s jejich pejsky. Ještě že Ilča zapomněla doma nějaké věci, pro které se vracela, protože i já jsem sklerotik a zapomněl jsem na spacák. Takže Ilčo díky Tobě jsem v noci nezmrznul!
Posléze dorazila i další část výpravy, postupně přibývali lidé známí i neznámí, kolie i nekolie a chalupa se příjemně plnila, stejně tak se rozjížděla zábava. Posezení s hermelínem, povídáním, táborákem a vším co k tomu patří, bylo skvělé a zábavné. I to noční venčení za to stálo 🙂
V neděli ráno po přejímce „závodníků“ dorazila paní Malátková, která nám prosímvás vysvětlila, co to coursing je, co je vhodné a co není, jaké používat náhubky a tak dále a tak dále. Spousta informací během zhruba 50 minut :-). Pak už nám ale nic nebránilo vydat se na závodní dráhu (nebo spíš louku).
Běhali jsme tři různé tratě, 70m na zahřátí, pak 300m v oválu a nakonec 300m ve tvaru M. I přes vytrvalost a odhodlanost našich psů jim to dalo pořádně zabrat, a věřím, že nejen Gita cestou v autě spala jako zabitá. Nutno podotknout, že se všichni hodně snažili, Gituška letěla jako o závod, Ailee není jen super poslušná, ale i střapec jí uchvátil (a taky mu to dala najevo, když ho doběhla), holt tam něco po Máří je. O to větším překvapením pro mě bylo, že i holky po naší Ing. Dupče letěly za střapcem jako když střelí – Vločko, Pepe a Májo – super!
Bylo to skvělé setkání, moc se těším na další, které už je ve fázi plánování. Díky vám všem!
Tome, prase bude!
Ilčo, Tesinka po chvilce přemlouvání běžela moc hezky.
Wendy a Floríku, jste moji milí společníci.
Reny, Pepe je to zvláštní, ale Pepe mi přijde pro coursing zrozená
Moni, pozdravuj doma „Zabijáka“
Luci, ta vaše / naše Vločka je snad nejmazlivější kolie

FOTKY OD WENDY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.