Rigo na zkouškách ZVOP

Kde: Martínkovice
Kdy: 4.-6.7. 2014
Kdo: Magdaléna + Máří + Rigo
já + Gita (Dupinka zůstala doma na rozmazlovacím pobytu)

IMG_6994

O víkendu jsme byli s Rigem v Martínkovicích na zkouškách vloh ovčáckého psa.
Zkoušky se pořádaly na překrásné farmě Kamenná brána, u paní Horské (ch.s. Flying Ear). Rigo svým přesvědčivým zájmem a velkou chutí do práce bez problémů složil zkoušku ZVOP a otevřel nám tak nový směr výcviku. První krok do světa pasení máme za sebou a můžeme se směle pustit do dalšího výcviku.

VIDEO ZE ZKOUŠEK

FOTOGALERIE ze zkoušek

V pátečním odpoledni jsme se s Magdalénou, Máří, Rigem a Gituškou vydali na dlouhou cestu do Martínkovic u Broumova. Cesta se protáhla na neuvěřitelných 5 hodin a my na místo přijeli až večer. Manželé u kterých jsme byly ubytované už v náš příjezd nedoufali a tak pokoj, ve kterém jsme měly spát, pronajali cyklistovi, který jel přes Martínkovice závod 1000 mil. Pán byl naštěstí gentleman a místo na gaučích u kulečníku vyměnil za pokoj, ve kterém měl spát.

Nástup na zkoušku

 

Ubytování bylo jako v chaloupce u babičky – starodávný nábytek, těžké péřové duchny, které vás do postele zamáčknou a nedovolí vám vstát dříve než ráno, koupelna společná s domácími. Být to u babičky, umím si představit, že oknem do zahrady večer potají utíkám. Na večeři jsme se vydaly do nedaleké Chaty pod Korunou. Příjemný večer se protáhl neboť jsme se tak dlouho neviděly a hlavně – letní počasí nás lákalo, abychom ještě zůstaly sedět. A pak hurá, zalézt pod duchnu a okamžitě usnout.

Díky letnímu počasí probíhaly zkoušky na dvě etapy – abychom nechaly ovečky dostatečně odpočinout po první části zkoušek. Rigo a ostatní psi, kteří šli na ZVOP měli tedy možnost odpočívat až do odpoledne. A my tak měly možnost více se seznámit s prostředím.

Sobotní odpoledne a nedělní dopoledne jsme věnovaly procházkám. Po dlouhé době jsme byly zase jen se psy a po ještě delší době jsme se vypravily na dlouhou procházku. V neděli jsme objevily překrásnou vesnici Božanov, která leží na česko-polské hranici. Je to malebná, stará vesnice, ve které je plno zachovalých zemědělských usedlostí. Jeden dům hezčí než druhý.

Celý víkend se mi chtělo volat “Vítej, léto”. Obzvláště pak při večerním koupání v rybníce.

Tak tedy, “Vítej, léto” už jsme se na tebe těšili. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.