Pasení v Sekerkových loučkách

Kde: Sekerkovy loučky, Penzion Na statku
Kdy: 23.5. – 25.5.2014
Kdo:
Reny + Pepina
Magdaléna + Máří + Rigo
já + Dupi + Gita

Po více než šesti letech jsme se vrátily (já, Magdaléna a Reny) do Sekerkových louček.002 Za tu dobu nás vítr zavál různými směry a převládly jiné psí sporty než pasení. Ale teď, když do party přibyl Rigo (Alertness Dexterity), Pepina (Antiperle Lerbynn) a Gituška (Granule Nirreterrit), chtěly jsme s holkami vyzkoušet, zda v našich mlaďoších nedříme vloha pro pasení.
Víkend v Sekerkových loučkách jsme si dlouho dopředu plánovaly. Plánování je teď složitější než dříve, protože musíme vždy ještě zajistit hlídání pro Jariho a Hynka. A když se blíží odjezd, vždy si ze všeho nejvíc přejeme, aby hlavně kluci neonemocněli a my tak mohly vyrazit jen se psy na víkend. Tentokrát se nám to podařilo. Hned v pátek odpoledne jsme šli na první trénink. Pan Linhart pro nás vybral 4 ovečky, které na nás už čekaly v ohradě. Za ohradou číhala Rozárka (Linhartovic strážný pes, plemeno tornjak) a zodpovědně hlídala pastviny.

Už v pátek se ukázalo, kdo bude hrát hlavní roli – nejmladší Rigo předvedl, že rozhodně 107ví, co má u ovcí dělat. A protože byl Rigo velmi rychlý a nadšený a ovce byly taky rychlé, převzal si ho do parády pan Linhart, aby nám ukázal, jak by měl celý trénink vypadat. Byly jsme velmi mile překvapené, že Rigo neřešil, že s ním najednou trénuje úplně cizí člověk. Rigo dostal od pana Linharta pochvalu za to, jak vyrovnaný pes to je a s jakou chutí a odhodláním pracuje. Že prý je vidět, že to má i tak mladém věku v hlavě srovnané. Dokonce jsem v sobotu vzali Riga jako “učitele” pro Pepinu. Moc milá pochvala.

Tréninky jsme si ještě zopakovali v sobotu a v neděli a dopřáli jsme tak hlavně Rigovi, aby si užil to, co ho evidentně velmi bavilo.

Mezi tréninky jsme si užívaly hlavně to, že jsme zase po dlouhé době spolu. Bez dětí, bez stresu, v přírodě. Mohly jsme si tak v klidu dojet na kávu do Turnova nebo se jít projít do okolních lesů a nebo si prostě jen užívat tepla a blížícího se léta.

Létu a psům zdar a snad si to brzy zopakujeme.

FOTOGALERIE z víkendu

VIDEO – Rigův 1. trénink

067

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.