Vánoční svátky 2010

Vánoce pro nás letos byly ve znamení cestování a návštěv. Štědrý den jsme klasicky oslavili na chalupě v Peci p. Sněžkou, tentokrát už i s Gituškou. Chtěli jsme i trochu sportovat, to nám ale počasí moc neumožnilo. 
Po vánocích nás čekala milá „povinnost“ – návštěva u Áji a Libora v jejich novém srubu. Dřevo, krbová kamna a příjemná společnost měly za následek to, že jsme do pozdních nočních hodin seděli u sklenky dobrého pití a povídali si o všem možném. Na druhý den jsme si vymysleli procházku cestou necestou, lesem nelesem. A hrozně jsme se u toho nasmáli – netušili jsme totiž, že potok přeskakujeme zcela zbytečně, protože někdo nejmenovaný neví, kam vlastně máme jít 🙂 A tak jsme se za chvíli zase přes potok museli vracet.
A aby toho cestování nebylo moc a doma jsme se dlouho nezdržovali, vyrazili jsme den před silvestrem na chalupu na Slapy. I když akce Slapy zpočátku vypadala spíše jako jedna smůla za druhou – na namrzlé silnici prostě nebylo možné do kopce k chalupě vyjet a nejlepší řešení bylo zaparkovat napříč silnicí a zarazit se sousedovi o komín 🙂 Pro zpestření zábavy nám zamrzla voda a tak duo Koutník – Matějková muselo vymyslet různé fígle pro rozehřátí trubek, zatímco dvojiceOndra – Boháčová se starala o kuchyň, dvojice Matějka – Laňková měla na starost kotelnu a jednotlivec Vávro nás zásobil dobře mířenými radami, ale i praktickými věcmi – ta horkovzdušná pistole byla opravdu dobrá volba 🙂
Rozehřát trubky se nakonec povedlo, uvařit dobré jídlo taky a i teplo nakonec v chalupě bylo. I když jsem zaslechla narážky na to, že jednu noc je zima jak na Sibiři a druhou noc vedro jak na Sahaře. No tak já nevím, zavděčit se všem je prostě hrozně těžký.
Náladu jsme si ale rozhodně zkazit nenechali. Pro tentokrát bylo naše setkání ve znamení her (jak jinak) – snad nejzábavnější, ale také nejbolestivější (přemýšlení někdy bolí) hrou byly černé historky. Celou dobu se chalupou ozýval spokojený smích, štěkot veselých psů, kdy ty starší vyzývaly mladší k divokým honičkám a hrám. Jsme bohatší o zážitek ze silvestrovské rychlo návštěvy v pizzerii, kdy rundy se točily jako kola od kočáru a nálada stoupala a my se neskutečně nasmáli 🙂 Našel se i čas na učení a tak byli všichni spokojení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.