Kaznějovský short I.

Kdy: 5. – 6.7.2012
Kde: Kaznějov
Pořadatelé: Jindra Nečas (plochy), Míla Čeněk (sutiny)

Původní plán byl vyrazit na Kaznějovský short jako divák (s rostoucím břichem to ani jinak nešlo). Plán se však v poslední chvíli změnil a já vyrážela jako budoucí pravá ruka pro velitele zásahu. Vybavená vším potřebným pro mou roli pravé ruky jsem vyrazila s Jindrou směr Kaznějov. Po příjezdu se však plány opět pozměnily a já se ocitla v nové roli – jako doprovod psovoda při noční práci.

S Jindrou jsme vyráželi do terénu těsně před setměním kolem 22 hodiny. Určený čas na práci byl 4 hodiny a v terénu jsme měli hledat neurčitý počet lidí. Stejně zněl úkol i pro ostatní psovody. Nalezené osoby bylo nutno ošetřit, zavolat pro ně záchranáře, jim zraněného předat a pokračovat v pátrání. Za odborný dozor co se první pomoci týče a za perfektní maskování musíme poděkovat záchranářům z České Kamenice.

Při hledání jsme si samozřejmě vyzkoušeli orientaci podle GPS (a ještě že jsme jí měli neb ztratit se v noci v lese není nic složitého) a práci s vysílačkou.

Ráno jsme stihli vyhodnotit noční práci a poté jsme se mohli vrhnout do dalšího hledání – já jsem se tentokrát v roli figuranta vydala ztratit do lesa. Vždycky mě baví figurovat a pozorovat jak si s úkolem psi i psovodi poradí. Je vždycky napínavé sledovat, jak se k vám pes blíží, jak se snaží dohledat přesné místo a s jakou radostí pak ohlašuje svůj nález.

K večeru jsme měli hotovo. Zbývalo jen vyhodnotit sobotní práci a mohli jsme se vydat na cestu domů.

Děkuji organizátorům a příjemnou akci, na které jsem se opět mohla něčemu přiučit.

Pár momentek je zde

 Fotky od Ondry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.