V Lucembursku na krytí

Vhodného krycího psa pro Ailee jsme s Vendulkou vybíraly dlouho a pečlivě.Zabralo nám to několik měsíců. Jako krycího psa jsme zvolily Wölfiho, který žije v Lucembursku. Protože je Vendulka těhotná a porod může přijít již každým dnem, domluvily jsme se, že do Lucemburska pojedu jen já a Florík. Ve čtvrtek odpoledne jsme tedy naložili vše potřebné a vyrazili jsme směr Lucembursko. Protože oba řídíme, cesta nám poměrně rychle utekla a ještě před půlnocí jsme dorazili do hotelu, který na poslední chvíli zařídil Florík během cesty (ještě že existují chytré telefony).

Ai_WolfiJistě spoustu lidí zajímá, jaký je Wölfi a co jsme na něj říkali. 

Stručně řečeno je skvělý. Je to dobrák už na první pohled a okamžitě si nás získal svou milou povahou a akčním projevem. K ostatním psům a fenám se chová jako gentleman, neobtěžuje návštěvy neustálým vyžadováním pozornosti, ale v klidu si lehne vedle stolu a čeká, až ho vybídnete k akci. A když si s ním začnete hrát, je to opravdový šašek. Skáče, běhá, chce drbat, leze vám na klín, a vymýšlí různé fígle, jak si udržet vaší pozornost. Venku nadšeně aportuje a hlídá zahradu.

V pátek dopoledne jsme si stihli udělat výlet do okolí Beaufortu a objevili jsme krásné místo zvané Malé Švýcarsko. Uprostřed lesa, u potoka jsme dokonce potkali volavku popelavou (takhle zblízka jsem jí ještě nikdy neviděla). Páteční odpoledne a následující dny již patřily především Ailee a Wölfimu. Návštěva u Monique se vždy protáhla díky vstřícnosti a pohostinnosti naší hostitelky. A tak jsme strávili příjemné chvíle u kávy či u večeře. Slunnou sobotu jsme využili k procházce okolo jezera Echternach a měli jsme tak možnost poznat kraťandí holky Monique – tricolorní Maikki a merlatou Aki.

Jestli byl náš výlet za Wölfim úspěšný se dozvíme po Vánocích. Letošní největší vánoční překvapení rozbalíme koncem prosince, kdy máme jít na kontrolní sonografické vyšetření.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.