V Lucembursku na krytí

Vhodného krycího psa pro Ailee jsme s Vendulkou vybíraly dlouho a pečlivě.Zabralo nám to několik měsíců. Jako krycího psa jsme zvolily Wölfiho, který žije v Lucembursku. Protože je Vendulka těhotná a porod může přijít již každým dnem, domluvily jsme se, že do Lucemburska pojedu jen já a Florík. Ve čtvrtek odpoledne jsme tedy naložili vše potřebné a vyrazili jsme směr Lucembursko. Protože oba řídíme, cesta nám poměrně rychle utekla a ještě před půlnocí jsme dorazili do hotelu, který na poslední chvíli zařídil Florík během cesty (ještě že existují chytré telefony).

Ai_WolfiJistě spoustu lidí zajímá, jaký je Wölfi a co jsme na něj říkali. 

Stručně řečeno je skvělý. Je to dobrák už na první pohled a okamžitě si nás získal svou milou povahou a akčním projevem. K ostatním psům a fenám se chová jako gentleman, neobtěžuje návštěvy neustálým vyžadováním pozornosti, ale v klidu si lehne vedle stolu a čeká, až ho vybídnete k akci. A když si s ním začnete hrát, je to opravdový šašek. Skáče, běhá, chce drbat, leze vám na klín, a vymýšlí různé fígle, jak si udržet vaší pozornost. Venku nadšeně aportuje a hlídá zahradu.

V pátek dopoledne jsme si stihli udělat výlet do okolí Beaufortu a objevili jsme krásné místo zvané Malé Švýcarsko. Uprostřed lesa, u potoka jsme dokonce potkali volavku popelavou (takhle zblízka jsem jí ještě nikdy neviděla). Páteční odpoledne a následující dny již patřily především Ailee a Wölfimu. Návštěva u Monique se vždy protáhla díky vstřícnosti a pohostinnosti naší hostitelky. A tak jsme strávili příjemné chvíle u kávy či u večeře. Slunnou sobotu jsme využili k procházce okolo jezera Echternach a měli jsme tak možnost poznat kraťandí holky Monique – tricolorní Maikki a merlatou Aki.

Jestli byl náš výlet za Wölfim úspěšný se dozvíme po Vánocích. Letošní největší vánoční překvapení rozbalíme koncem prosince, kdy máme jít na kontrolní sonografické vyšetření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>